JOANNART.PL

„Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty.”

Żeby mnie trochę poznać bardziej

Coś o mnie...

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku malarstwa w pracowni prof. Grażyna Borowik-Pieniek. Obecnie kończy studia II stopnia na kierunku Art&Design na krakowskim UP pod okiem dr hab. Małgorzaty Wielek-Mandreli. Ukończyła II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej, ze specjalizacją gry na oboju. Muzyka towarzysząca artystce przez ponad pół życia, również odgrywa znaczącą rolę. Harmonia, gama i rytm łączą muzykę i malarstwo, co świadomie wykorzystuje w swoich pracach. Młoda malarka ambitnie i z zapałem podchodzi do swojej pracy, nie boi się nowych wyzwań.

Ukończyła malarstwo na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, podczas którego studiowała Art&Design na portugalskim uniwersytecie Escola Superior de Educacao w Coimbrze, oraz we włoskiej L’Accademia di belle arti di Brera w Mediolanie – w ramach stypendium programu Erasmus+. Obecnie rozwija już nie tylko swój warsztat w dziedzinie malarstwa, ale także grafiki komputerowej. Wykonała linie graficzną „Jesień w Lusławicach” dla Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Ma również na swoim koncie wystawy indywidualne, gdzie prezentowała namalowane przez siebie portrety hiperrealistyczne. Jest aktywna artystycznie na uczelni, także na arenie międzynarodowej, gdzie brała udział w licznych wystawach zbiorowych. Za swoją pracę w okresie studenckim otrzymała liczne Stypendia rektora dla najlepszych studentów oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa wyższego za znaczące osiągnięcia w nauce na rok 2019/2020.


W styczniu otworzyła firmę dettaglioArt, która zajmuje się sprzedażą obrazów na zamówienie już nie tylko na terenie Polski ale i za granicę. W ofercie ma zarówno portrety, reprodukcje obrazów znanych artystów oraz obrazy dopasowane do wnętrza klienta. Współpracuje z wieloma firmami i poszerza swoją działalność również o grafikę komputerową.

Zapraszam do zapoznania się z moim
portfolio i kontaktu w razie chęci zamówienia obrazu.